Sub Promotion

[루마니아] 디누(Dinu) 선교사님 편지

  • Rumänien
  • Aug 27, 2013
  • 4494

PACE!

(주님의 평안을 전합니다.)

 

Ma rog ca intotdeauna Dumnezeu sa calauzeasca pe biserica din Vienna care sprijina lucrarea in Romania. Multumesc mult pentru rugaciuna si dragostea pentur biserica care o slujesc.

(주님께서 루마니아에서 주님의 일을 위해 후원하시는 비엔나 교회를 항상 인도 해 주시길 기도합니다. 제가 사역하고 있는 교회에 부어 주신 기도와 사랑에 많은 감사를 드립니다.)

In Aceasta perioada de 6 luni Dumnezeu a lucrat intr-un chip minunat in biserica noasta, datorita faptului ca prin activitate pe care le-am desfasurat a crescut biserica si spiritual si numeric. Aceste activitate sunt urmate. Marti avem rugaciune in biserica timp doua ore, miercurea avem evanghelizare. Joia avem adunare in biserica, iar vinerea rugaciune la sora tereza. si evnghelizarea rudelor famililor membririlor care nu sunt pocaitii. Sambata studiu biblic si lucrarea cu copii. Iar duminica biserica dimineata si seara. In acesta luna,14 Iulie, 7 persoane vom avea botezul.

(지난 6개월 동안 주님께서는 우리 교회에 귀한 역사를 이루셨습니다. 왜냐하면 여러 일들을 통해 교회가 영적으로 그리고 수적으로 성장할 수 있었기 때문입니다. 이 기간 동안에 저는 이런 사역들을 하였습니다. 화요일엔 2시간의 기도회와 수요일엔 전도활동, 목요일엔 목요기도회, 그리고 금요일엔 테레사 자매의 집에서 친척들의 전도와 함께 그의 가족, 그리고 교인들이 모여 기도회를 가져 왔습니다. 토요일엔 교인들 성경공부와 아이들 주일학교 프로그램을 가졌고, 주일에는 오전과 오후 예배를 드리고 있습니다. 714일에는 7명의 성도들이 세례를 받을 예정입니다.)

Desfasurarea activitati a fost urmatoare. In primele trei luni acsta an am desfas urat urmatorele activitai. Am vizit pe totii fratii care au renuntat la credinta din cauza unor probleme. De asemenea in aceste lunii am evanghelizat prietenii si am inceput lucrarea cu copii. Ne am ocupat si de bolnavi si de batranii biserici care nu mai pot veni la program. I-am cautat acasa si le-am facut curatenie la uni de doua ori pe saptamana. Apoi in luna aprilie am avut evanghelizare si programe speciale pentru pastii. In fiecare luna in date de 30 am hotarat sa avem noapte de veghe in care sa stam in rugaciune cu membrii biserici si cu invitatii cantaretii diferite orase. In perioada urmatoare din martie pana in iunie, am evanghelizat familile membrilor din biserica. Apoi am evanghelizat in doua cartiere, Baragan si Plugarii. In acest timp, biserica a crescut spritual prin rugacinunile pe care le-am pus martia de la ora 18, joia ora 18, vineri la ora 18 cu membrii impreuna.

(여러 일정들을 보면, 올 초 3개월 동안은 여러 문제들로 인해 교회에 나오지 않고 있는 모든 사람들을 방문하였습니다. 또 아는 친지들을 전도하였으며 어린이 프로그램을 진행하였습니다. 교회에 나오기 힘든 환자들과 나이 드신 분들을 보살필 수 있었는데, 집 청소등으로 도울 수 있었습니다. 4월에는 전도 집회가 있었고, 부활절을 위한 특별한 프로그램들을 가졌습니다. 매달 30일에는 성도들과 함께 철야기도회를 하였는데, 이 때 찬양하는 분들을 초청하여 함께 기도회를 가졌습니다. 3월부터 6월까지는 성도들의 믿지 않는 식구들을 전도하는 시간으로 가졌습니다. 그리고 바라간과 플루가리라는 지역에서 전도하는 시간을 가졌습니다. 이 기간 동안 화요일, 목요일, 그리고 금요일에 성도들과 함께 기도함을 통해 하나님께서 역사하셔서 교회가 영적으로 더욱 성장할 수 있었습니다.)

Prin harul Domnului a trecut 6 luni bine. Multumim ca va rugati pentru noi.

Domnul sa va binecuvanteze.

(주님의 은혜로 6개월을 보낼 수 있었습니다. 기도해 주셔서 감사합니다.

주님의 축복이 늘 함께 하시길.....)   

       

    Fane.jpg



등록된 글이 없습니다.

비엔나 한인교회
Evangelische Koreanische Gemeinde Wien
Schützengasse 13, A-1030 Vienna, Austria

© k2s0o1d4e0s2i1g5n. All Rights Reserved