Sub Promotion

[루마니아] 디누(Dinu) 선교사님 편지

  • Rumänien
  • Jul 06, 2012
  • 7718

Pacea Domnului!

(주님의 평화가 함께 하시길 바랍니다.)

Vreau sa trimit salutari cu multimire si bucurie pentru Pastor Jang si toate membri bisericii din Viena, Timpul a trecut asa de repede si acum a trecut jumatate de an deja. Dar pana acum eu am putut sa lucram prin harul Domnului si biserica e locul de adapost sperantei pentru saracii romilor.)

(비엔나 한인 교회의 장목사님과 모든 성도님들께 감사와 기쁨의 인사를 전합니다. 세월이 참 빠르게 지나고 있고, 벌써 한 해의 절반이 흘렀습니다. 지금까지 저는 주님의 은혜로 사역에 임할 수 있었고, 교회는 가난하게 살아가는 집시들에게 귀한 희망의 보금자리가 되고 있습니다.)

Pentru lucrarea Domnului de fapt are nevoie de mai multa rugaciunea. Si de aceea eu si sotia mea am hotarat sa ne rugam mai mult. Si eu concentrez mai mut pentru evanghelizare. Domnul a condus pana acum pentru biserica Lui. Acum pot sa vad ca membri cresc mai mult in puntul de vedere spirituala.

(주님의 일은 많은 기도가 필요합니다. 그러기에 저와 아내는 더 많은 기도를 하기로 결정을 하고 기도하고 있습니다. 저는 전도에 집중하고 있습니다. 주님께서 지금까지 당신의 교회를 인도하셨습니다. 지금 성도들이 영적인 면에서 더 자랐음을 보게 됩니다. )

Vreau sa scriu despre activitatii biserici in scrut. Noi am avut evanghelizarea inainte de pastii pentru trei zile. In timp de evenimentul acesta, noi am putut sa samanem evangheia. Si 5 persoane au fost botezatii in timpul de pasti, si toti s-au bucurat din botezul. (그동안 행했던 교회의 활동들을 간단히 적어보고자 합니다. 부활절 전에 3일동안 전도집회를 가졌습니다. 이 전도 집회 때에 복음을 심을 수 있었습니다. 부활절에는 5명의 성도들이 세례를 받았고, 기쁨을 누릴 수 있었습니다.)

In biserica noastra am instruit 4 lideri pentru slujire in diferite activitati. Cu acesti frati am facut studiu biblic o data pe saptamana si intru un an au crescut spirital. Ei sunt Ianos, Ghita, Nelu si Hanti. Ei impreuna cu mie participa la evanghelizare pe strada si in casele oamenilor de doua ori pe saptamana si tot odata a ajuta la lucrarea cu copii.

(교회에선 지금 여러 일들로 섬길 4명의 지도자를 세우고자 합니다. 저는 이들을 돕기 위해 매주 한 번씩 모여 성경공부를 하고 있습니다. 야노스, 기쩌, 넬루 그리고 한찌 형제입니다. 이들은 저와 함께 거리와 축호 전도로 일주일에 두 번 함께 동역 하면서 어린이 모임도 돕고 있습니다.)

In biserica noastra prin mila Domnului avem un batran numit Suciu de 83 de ani foarte credincios care sprijina biserica prin mesaj si financiar cu zeciuiala. Apoape de toti membrii sunt saracii. Ei nu au mancare, dar el ajuta saracilor si vaduvelor.

(교회엔 주님의 은혜로 메시지와 십일조로 재정적인 면에서 도움을 주는 너무도 신실한 83세된 수치우 형제님이 계십니다. 교인들은 대부분 먹을 것도 없는 가난한 사람들입니다. 이분은 가난한 자들이나 과부들에게 도움을 주고 있습니다. )

In timpul de lucrarea copilor, acum participa cam 15 copii. Lucrarea aceasta e grea, dar acum am bucurie cu copii pentru ca ei au inceput sa vina regular si am speranta prin ei in viitor. Si vreau sa inceput intalnirea tinerilor in date de 7 Iulie.

(새로 시작된 어린이들의 모임 땐 약 15명의 어린이들이 참석하고 있습니다. 이 사역은 어렵지만 어린이들이 정규적으로 나오며, 그들이 미래의 희망이기에 저는 어린이들과 함께 하는 기쁨을 누리고 있습니다.)

Cu ajutorul Domnului am putut sa faca lucrarea Lui. Dar biserica si eu am nevoie de multa rugaciunea. Va rog frumos sa va rugati pentru biserica din Tranaveni in Romania si pentru mine ca sa biruesc pentru slava Lui. (주님의 은혜로 주님의 일을 감당할 수 있었습니다. 그렇지만 교회와 저는 많은 기도가 필요합니다. 계속해서 루마니아의 뜨르너베니 교회와 하나님의 영광을 위해 승리해야 하는 저를 위해 기도해 주십시오.

Domnul sa va binecuvanteze.

(주님의 축복이 함께 하시길 소망합니다.)

아래 사진은 올해 부활절에 세례 받은 교인 5(흰 옷 입은 사람들)과 파네 전도사(제일 오른쪽 사진입니다.

2.jpg




제목 날짜
[루마니아] 파네(Fane) 선교사님 편지 2014.09.12
[루마니아] 디누(Dinu) 선교사님 편지 2015.01.02
[루마니아] 파네(Fane) 선교사님 편지 2015.01.02
[루마니아] 디누(Dinu) 선교사님 편지 2015.08.07
[루마니아] 파네(Fane) 선교사님 편지 2015.08.07
[루마니아] 파네(Fane) 선교사님 편지 2016.01.20
[루마니아] 디누(Dinu) 선교사님 편지 2016.01.20
[루마니아] 디누(Dinu) 선교사님 편지 2016.08.05
[루마니아] 파네(Fane) 선교사님 편지 2016.08.05
[루마니아] 김병우 선교사님 편지 2016.12.29
[루마니아] 파네(Fane) 선교사님 편지 2017.01.25
[루마니아] 디누(Dinu) 선교사님 편지 2017.01.25
[루마니아] 김병우 & 박성숙 선교사님 편지 2017.05.26
[루마니아] 정홍기 선교사님 편지 2017.06.28
[루마니아] 파네 선교사님 편지 2018.01.13
[루마니아] 파네 선교사님 편지 2018.08.03
[루마니아] 디누 선교사님 편지 2018.08.03
[루마니아]정홍기 선교사님 편지 2018.12.26
[루마니아] 파네 선교사님 편지 2020.01.08
[루마니아] 디누 선교사님 편지 2020.01.30

비엔나 한인교회
Evangelische Koreanische Gemeinde Wien
Schützengasse 13, A-1030 Vienna, Austria

© k2s0o1d4e0s2i1g5n. All Rights Reserved