Sub Promotion

[루마니아] 디누(Dinu) 선교사님 편지

  • Rumänien
  • Feb 04, 2011
  • 14341

Vreau sa transmit multumiri din partea membriilor pentru ca va rugati si aratati dragoste pentru biserica din Feldioara si pentru mine. Multumim Domnului ca ati depus multe eforturi.

(먼저 펠디와라 교회를 향한 사랑과 기도에 감사하면서 교회를 대신하여 감사를 전해드리고 싶습니다.)

 

In 2010, Dumnezeu a fost cu biserica Lui. Stiu ca, copii sunt importanti, de aceea am inceput programul pentru copii in biserica. Acum 40 copii participa la programul pentru copii, sambata. In prima duminica din anul nou doua persoane au fost botezate.

(2010년 지난 한 해에는 주님께서 당신의 교회에 함께 하셨습니다. 특별히 어린이 사역의 중요성을 알고 어린이 사역을 시작하였습니다. 현재 40여명의 어린이들이 매주 토요일 어린이 프로그램에 참석하고 있으며 올해 첫 번째 주일에는 2명의 성도들의 세례식이 있었습니다.)

 

 

Anul 2011: Am planuit sa faca lucrarile urmatoarele prin rugaciune, Dumnezeu le implineste, si voi da Domnului multa glorie la sfarsitul acestui an.

(2011년에는 다음의 사역을 계획하고 있습니다. 기도를 통해 주님께서 이 일을 이루시고, 올 연말에는 주님께 많은 영광을 드렸으면 합니다.)

 

 

1. Echiparea spirituala a membrilor prin educatie biblica

(성도들에게 성경 공부를 통해 영적 준비를 시키는 일)

 

 

2. Evanghelizare pentru adulti si copii pe strada si acasa. (10% din populatia din populatia sa se intoarca la Domnul, adica 700 oameni)

(거리와 가정들을 방문하여 어린이와 어른들에게 복음 전도하며 언젠간 펠디와라 인구의 십일조인 700명을 세우길 소망)

 

 

3. Program special cu adolescentii(14-18 ani) prin cantare, rugaciune si scurt mesaj. (In anul acest ma rog pentru intoarcerea a 20 tineri)

(14세부터 18세까지의 청소년들에게 찬양, 기도, 메시지를 통한 특별 프로그램을 시작하길 원하며 올 연말까지 20명의 청소년들이 주님께 돌아오도록)

 

 

Acum, 3 zile pe saptamana fac evanghelizare. Ma rog ca Dumnezeu sa ma foloseasca pentru mantuirea oamenilor.

(현재 매주 3일간 전도를 하고 있는데 주님께서 저를 사용하셔서 사람들을 구원의 길로 인도 하시도록 기도하고 있습니다.)

 

Sa va rugati in continuare! Harul si pacea sunt cu pastor Chang si toti membri!

(계속해서 기도해 주십시오. 은혜와 평강이 장 목사님과 모든 성도님들에게 함께 하시길..)

제목 날짜
[알바니아] 죠발린(Gjovalin) 선교사님 편지 2011.11.22
[알바니아] 이향모 선교사님 편지 2011.11.20
[우크라이나] 권영봉 선교사님 편지 2011.09.21
[마케도니아] 황자선 선교사님 편지 (1) 2011.09.08
[알바니아] 이향모 선교사님 편지 (1) 2011.07.20
[코소보] 이성민 선교사님 편지 (1) 2011.05.25

비엔나 한인교회
Evangelische Koreanische Gemeinde Wien
Schützengasse 13, A-1030 Vienna, Austria

© k2s0o1d4e0s2i1g5n. All Rights Reserved