Sub Promotion

[루마니아] 오비디우 선교사님 편지

  • Rumänien
  • Jan 15, 2014
  • 4145

RAPORT ACTIVITATE 2013 / BISERICA CANAAN HĂLCHIU

2013 보고서 / 헐키우 가나안 교회


Dragii nostri sponsori,

Vrem sa va multumim prin acest scurt raport pentru tot sprijinul pe care ni l-ati acordat pe tot parcursul anului 2013.  Marturisim ca ajutorul primit de la dumneavostra este unul binevenit pentru noi.

사랑하는 우리의 후원자님들에게,

2013 년도에도 한결같이 우리를 도우신 분들에게 보고를 드릴수 있게 것을 기쁩니다. 여러분의 섬김은 우리에게 하나님의 축복이었습니다.


Anul 2013 a fost un an binecuvantat pentru biserica noastra. Am avut multe proiecte in care am fost implicati si care au adus rod in adunarea noastra. Anul acesta avem 8 persoane noi in biserica care doresc cu ajutorul Domnului sa se boteze in anul 2014.

2013년은 하나님의 축복의 해였습니다. 많은 계획이 있었고 집회를 통해서 계획들이 열매로 이루어 졌습니다. 8 사람의 새신자가 2014년에 주님의 도우심을 따라 세례를 받기 위해서 기다리고 있습니다.


Vreau sa va comunic cateva din lucrurile pe care noi Biserica Canaan le-am organizat in anul 2013: 2013년도에 있었던 행사를 다음과 같이 항목별로 전하여 드립니다.


1) Intalniri regulate de echipare in zilele de Vineri seara pentru barbatii din biserica noastra  cat si din alte 4 biserici din sate apropiate.

남자 성도들을 위한 금요 저녁 집회가 주변 시골에 4곳이 확장되었습니다.

2) Evanghelizare pentru copii si tinerii din Hălchiu in luna Mai impreuna cu o echipa de tineri din Anglia

작년 오월에 영국의 선교팀이 방문해서 어린이와 청년들을 위한 전도집회를 헐키우에서 가졌습니다.

3) Conferinta de o zi in luna Mai organizata in Caminul Cultural din Hălchiu la care au fost Invitate inca 4 biserici si la care au vorbit 2 pastori din Angli

헐키우의 문화회관에서 교회가 연합집회를 가졌는데 영국의 두분 목사님이 강사가 되었습니다.

4) Seara de tineret in luna Septembrie in Biserica Canaan Hălchiu impreuna cu o echipa de tineri din Olanda

구월에는 화란의 젊은이들이 와서 청년 특별 집회를 헐키우에서 가졌습니다.

5) Dimineata de rugaciune in data de 1 Decembrie 2013 pentru Romania impreuna cu 8 biserici adunate impreuna in sala de conferinta de la Facultatea Spiru Haret. Ne-am rugat pentru Romania de ziua nationala 445 de persoane.

2013 12 1 국경일에 8 교회가 연합해서 스피루 하렛 대학 강당에 기도회로 모였습니다. 국가를 위해서 445 명이 기도회를 가졌습니다.

6) Tot in luna Decembrie cu ocazia Sarbatorii Nasterii Domnului am organizat impreuna cu un grup de tineri din biserica noastra serbari speciale de Craciun in 6 sate la care au paricipat 720 de copii care au primit cadouri si au auzit Vestea Buna.

성탄절에는 우리교회 젊은이 팀을 구성해서 주변 여섯개 마을에 외국에서 전달된 선물을 나누며 720 어린이들에게 복음을 전했습니다.

7) Anul 2013 cu ajutorul Domnului am reusit sa cumparam toata caramida de care avem nevoie pentru constructia cladirii bisericii noastre.

2013년에는 우리교회 건축을 위한 벽돌을 하나님의 도움으로 구입했습니다.

8) Tot in anul 2013 ne-am apucat sa construim o casa pentru o familie saraca din biserica noastra care de 4 ani de zile locuieste in camp, fara curent, apa......

또한 작년에는 가난한 가정이 4년간 들판에서 전기나 수돗물 없이 살았는데 가정을 위한 작은 집을 건축하기 시작했습니다.


Pentru toate aceste cateva evenimente importante ale anului 2013 atasam si cateva fotografii. 모든 2013년도 있었던 일들의 사진을 첨부하여 드립니다.


Avem si cateva cereri de rugaciune: 또한 기도의 제목들을 전합니다.


1) Cresterea spirituala si numerica a bisericii noastre

성도들의 영적 성장과 많은 숫자가 모이기 위해서

2) Finante pentru constructia de care avem nevoie

교회 건축을 위한 재정을 위해서

3) Sa finalizam casa pentru familia saraca din biserica noastra

가난한 가정을 위한 건축을 마무리하기 위하여


Va multumim din nou pentru tot sprijinul acordat in 2013 si ne rugam ca binecuvantarile Domnului nostru Isus Hristos sa fie peste dumneavoastra.

2013년도에 후원에 다시 감사드리며 하나님의 축복이 여러분에게 있기를 기원합니다.


Cu respect ! 감사를 드리며!

Pastor Ovidiu Starlici 오비디우 목사 드림


page1.jpg


page2.jpg


page 3.jpg



제목 날짜
[루마니아] 디누 선교사님 편지 2022.01.25
[루마니아] 파네 선교사님 편지 2022.01.25

비엔나 한인교회
Evangelische Koreanische Gemeinde Wien
Schützengasse 13, A-1030 Vienna, Austria

© k2s0o1d4e0s2i1g5n. All Rights Reserved