Sub Promotion

[루마니아] 디누(Dinu) 선교사님 편지

  • Rumänien
  • Sep 12, 2014
  • 3258
Timpul a trecut foarte repede. Ii multumesc Domnului ca El m-a condus de-a lungul timpului si am putut sa lucrez cu ajutorul Lui. Multumesc mult pentru pastor Jang si biserica ca v-ati rugat pentru mine, pentru biserica si lucrari..
(시간이 매우 빨리 지났습니다. 지난 시간 인도해주시고 도와주신 주님께 감사드립니다. 그리고 저와 교회, 사역를 위해 기도해주심에 장목사님과 교회에 많은 감사를 드립니다.)

Am slujit pentru biserica din Feldioara si am planificat in anul acesta sa fac un studio biblic cu 10 familii. Am realizat acest studiu cu ajutorul mai multor persoane, cum ar fi, mama si bunica lui Andrei, tanti Maria cu copii sai, nea Gicu. neaTudor cufamilia sa, Rodica. Nicoleta, Elena. Monica si sotul ei, Claudiu.
(펠디와라 교회를 섬기면서 올해 10 가정과 성경공부를 하려고 계획하였습니다. 그리고 안드레이 엄마와 할머니, 마리아 아줌마와 그의 아이들, 지쿠 아저씨, 투도르 아저씨와 그의 가족, 로디카, 니꼴레타, 엘레나, 모니카와 그의 남편인 클라우디우와 성경공부를 하였습니다.)

Am avut parte pentru evanghelizare cu membrii in data de 13 Iulie. Fiecare membru a reusit sa aduca o persoana noua, iarnoi am fost incurajati si motivate sa facem evanghelizarea. Noi vrem sa facem evanghelizare o data la 4 luni.
(7월 13일에는 교회 성도들과 함께 전도초청집회를 가졌습니다. 각자가 한 사람씩 전도하기로 하였고, 준비하는 시간동안 전도에 대해 도전받고 동기부여되는 시간이 되었습니다. 그래서 4개월에 한 번씩 전도집회를 가질 계획입니다.)

Cu ajutorul Domnului, copii din Feldioara au crescut bine din punctul de vedere spiritual. Incepand cu anul acesta am refacut programul copiilor, dupa cum urmeaza: grupa mica compusa din copii pana in clasa a patra si grupa mare compusa din copii de la clasa a cincea pana la liceu, inclusiv.
(주님의 도우심으로 펠디와라 교회 아이들이 영적으로 잘 자랐습니다. 올해부터는 초등학교 4학년까지와 5학년부터 고등학생까지 두 그룹으로 나누어 어린이 프로그램을 진행해 오고 있습니다.)
 
Incepand cu 18 August, adolescentii din Feldiora si Araci vor avea parte de o tabara pentru o saptamana. Noi vrem sa pregatim copii impreuna inainte cu o saptamana si o saptamana dupa tabara. Sper ca Duhul Sfant sa atinga fiecare inima sa o ajute sa creasca frumos ,plina de har si bucurie.
(8월 18일부터는 펠디와라 교회와 아라치 교회 청소년들이 일주일의 일정으로 수련회를 갖게 됩니다. 수련회전 일주일과 후 일주일 동안 계속적으로 모임을 가질 계획입니다. 수련회에 참석하여 성령께서 이들의 마음을 만져주시고, 은혜와 기쁨이 충만한 아름다운 수련회가 되기를 소망합니다.)

Dumnezeu a binecuvantat pe copii saracii din Araci. Inainte multi copii aveau dorinta sa auda evanghelia si unii chiar au crescut mult prin credinta. Cinci copii cantala chitara in cadrul programului pentru copii in fiecare sambata dimineata.
(주님께서는 아라치의 가난한 아이들을 축복하셨습니다. 예전처럼 많은 아이들이 복음을 듣고 싶어하고, 어떤 청소년들은 믿음으로 많이 성장하였습니다. 매주 토요일 오전 5명의 기타를 배운 청소년들이 주일학교 프로그램때 함께 연주하며 찬양하고 있습니다.) 
 
In Lucrarea din Maierus, timpul a trecut greu, pentruca unele personae pe care le-am invatat au renuntat sa vina la biserica. Aici facreferire, din pacate, la Andreea, Roxana, Iulian, Andrei si Alex care au crescut alaturi de noi insa au renuntatsi au plecat dup aceilalti. Dar in ultimele zileei s-au intors inapoi la biserica. In fiecare miercuri eu merg sa-i invat pe copii cu bucurie.
(머이에루쉬 사역은 조금 어려운 시간이 지나갔습니다. 왜냐하면 그간 잘 배워왔던 여러명의 아이들이 교회를 떠났기 때문입니다. 그중에 특별히 안드레아와 록산나 그리고 율리안안드레이, 알렉스입니다. 그렇지만 최근 이들이 다시 교회로 돌아왔습니다. 매주 수요일 이들을 기쁨으로 가르치고 있습니다.)
 
In fiecare joi merg safac evanghelizre pentru copii din Bod. Incadrul programului pentru copii se regasesc copii care vin, cresc si se dezvolta alaturi de noi. Ii invat pe copii biblia prin meditatii si ii invat sa cante la instrumente precum, chitara si orga.
(매주 목요일엔 보드에 어린이전도를 위해 갑니다. 목요 주일학교 프로그램에 참석하는 아이들은 성장하였습니다. 그들을 위해 말씀묵상을 통해 성경을 가르치며, 기타와 오르간을 가르치고 있습니다.)

Cateodata e mai greu sa slujesti pentru copii, dar cred ca acestia reprezinta speranta noastrain viitor. De aceea am hotarat sa depun tot efortul si toata inima pentru lucrarea copilor. Eu pot sa marturisesc, si am sa-l citez pe Samuel Eben-Ezer : “Pana aici Domnul a condus” ca Samuel,
(때때로 아이들 사역이 힘들때도 있지만, 이들이 미래의 소망인 것을 믿습니다. 그래서 모든 힘과 마음을 쏟아 이 사역을 할 것이라 결단하였습니다. 저도 사무엘처럼 여기까지 에벤에셀 하나님이 도우셨음을 고백합니다.)

Va multumesc pentru rugaciune si sprijin!
(기도해주시고 도와 주심에 깊은 감사를 드립니다.) 

1.JPG



등록된 글이 없습니다.

비엔나 한인교회
Evangelische Koreanische Gemeinde Wien
Schützengasse 13, A-1030 Vienna, Austria

© k2s0o1d4e0s2i1g5n. All Rights Reserved