Sub Promotion

[루마니아] 디누(Dinu) 선교사님 편지

  • Rumänien
  • Jul 06, 2012
  • 7295

Va trimit salutari in numele Domnului Isus Hristos.

(주 예수 그리스도의 이름으로 문안드립니다.)

Vreau sa multumesc pe Pastor Jang si pe toti membrii din Viena. Prin rugaciune si dragoste voastra am putut sa fac lucrarea pentru Domnul.

(비엔나 한인 교회의 장목사님과 모든 성도님들께 감사를 드립니다. 기도와 사랑에 힘입어 주님의 일을 할 수 있었습니다. )

Cu ajutorul Domnului, am putut sluji biserica Lui Isus Hristos. In special ma bucur ca sunt folosit de Dumnezeu pentru lucrarea Lui. Acest e mare har ca sunt lucrator pentru Domnul.

(주님의 은헤로 예수 그리스도의 교회를 섬길 수 있었습니다. 특히 주님의 일에 쓰임 받을 수 있음에 기쁨이 넘칩니다. 주님의 일군이라는 사실이 큰 은혜입니다.)

Cativa oamenii s-au intors la Domnul. Unii cresc bine, dar altii au plecat in alte tari ca sa castiga banii. Membrii care participa in biserica cresc in spiritual bine.

Unii membrii fac meditatie fiercare zi. Eu ajut pe membrii sa faca meditatie. Fac evanghelizare fiecare doua zile pe saptamana. Cunosc multi oameni din Feldioara care trebuie sa se intoarca la Domnul. Domnul a deschis usa pentru oameni si am devenit prietenul lor. Si ma rog in continuare ca ei sa vina la Domnul si sa cunosc pe Domnul. Acum eu provoc membrii sa se roage pentru trei persoane pentru evnghelizare fiecare zi. Totusi ma simt am nevoie de multa rabdare pentru evanghelizare.

(여러 사람들이 주님께 돌아왔습니다. 이들 중에는 성장을 하고 있고, 어떤 사람들은 돈을 벌러 외국으로 나간 사람들도 있습니다. 교회에 출석하는 기존 성도들은 영적으로 잘 자라고 있습니다. 어떤 성도들은 매일 말씀 묵상을 하고 있고 이 말씀묵상을 잘 할 수 있도록 돕고 있습니다. 제가 섬기는 펠디와라 지역에 주님께 돌아와야 하는 많은 사람들을 알고 있습니다. 주님께서는 제가 이들의 친구가 되도록 문을 열어 주셨습니다. 계속해서 이들이 주님께 돌아오고 그분을 알도록 기도하며 전도하고 있습니다. 성도들에게 3사람의 전도 작정자를 정하고 매일 기도하도록 독려하고 있습니다. 그렇지만 전도를 위해서는 더 많은 인내가 필요함을 느낍니다. )

Multumim Domnului ca El iubeste pe copii din Feldioara. Unii copii cresc foarte mult in spiritual si au invatat instrumente slujind in timp de slujba. Dintre copii doi vor sa fiu pastorii. Acum fiecare miercuri eu merg la intru un loc cu copii sa ne rugam. Si unii copii meditez fiecare zi biblia. Acum a trecut trei luni, dar cam 10 copii fac fiecare zi, si scrie in cartea lor. Copii nostri au fost invitatii la conferinta de invatatorii sa cante cu clopotel si un copil a marturisit despre meditatie. Cand am lucrat cu copii, Dumnezeu a pus in inima mea viziunea ca sa lucrez mai mult pentru copii. Noi am planificat pentru tabara pentru copii din 13 Aug. pentru o saptamana.

(주님이 펠디와라 교회의 어린이들을 사랑하신다는 것을 알고 감사하고 있습니다. 어떤 어린이들은 영적으로 많이 성장했고, 예배시간에 악기로 찬양대에서 연주하기도 합니다. 두 명의 청소년들은 전도자가 되겠다고 합니다. 매주 수요일에는 어린이들과 함께 한적한 곳에 가서 기도하는 시간을 갖고 있습니다. 어떤 어린이들은 매일 성경 말씀묵상을 하고 은혜 받은 내용들을 노트에 적고 있습니다. 우리 어린이들이 주일학교 교사 강습회에 초청을 받아 핸드벨 연주를 하였고, 이중 한 어린이는 교사들 앞에서 말씀 묵상에 대한 간증을 하였습니다. 제가 어린이 사역을 할 때 주님께서는 저의 맘속에 비젼을 주셨고, 어린이들을 위해 더 많이 봉사하고자 합니다. 8 13일부터 1주일간 어린이 수련회를 계획하고 있습니다.)

In zilele acestea vreau sa ocup mai mult lucrare cu copii, de aceea acum ma rog ca incep sa lucrez pentru sat vecin, Araci, pentru ca sunt copii multi. Vreau sa fiu folositor pentru lucrarea aceasta.

(요즘 어린이를 위한 더 많은 사역을 감당하고 싶어 이웃 마을, ‘아라치’에 있는 많은 어린이들을 위한 사역을 계획하고 있습니다. )

Rugaciunea e puterea noasta. Va multumesc din nou pentru rugaciune si sprijin.  Domnul sa fie cu biserica, pastor si membrii intotdeauna.

(기도가 우리의 힘입니다. 다시 한 번 기도와 경제적 도움을 주심에 감사를 드립니다. 주님께서 교회와 목사님, 그리고 모든 성도님들과 항상 함께 하시길 기도 드립니다.)

1.jpg



 

등록된 글이 없습니다.

비엔나 한인교회
Evangelische Koreanische Gemeinde Wien
Schützengasse 13, A-1030 Vienna, Austria

© k2s0o1d4e0s2i1g5n. All Rights Reserved