Sub Promotion

[루마니아] 디누(Dinu) 선교사님 편지

  • Rumänien
  • Jan 25, 2017
  • 2796
Pace in Domnul nostru Isus Cristos. Cu harul Domnului am putut sa slujesc lucrarea  Domnului. Un an nou fericit pentru pastor Jang si toti membri in Viena.
(우리 주님 예수 그리스도안에 평화가 넘치시길..! 주님의 은혜로 주님께서 맡겨주신 일들을 섬길 수 있었습니다. 장목사님과 비엔나의 모든 성도님들께 새해 축복이 함께 하시길.....)

1. Biserica din Feldioara
Dumnezeu a lucrat prin bisericanoastra, 2 persoane(Nicolae si Diana) au fost botezati in August. Si 8 membri care au fost botezat in Iunie au crescut cu credinta. Multumesc lui Dumnezeu ca copii au inceout sa vina mai multi din anul aceasta. Copii nu au avut interes chiar daca au fost invitati. Noi am facut evanghelizarea in continuare, si in Noiembrie noi am tinut o evanghelzarea speciala si multi copii si parintii au venit. Desi nu era loc in biserica. Copii au inceput sa vina dupa evanghelie si la data de 24, decembrie,si au fost plin cat nu au fost locuri de stat.   Multumim lui Dumnezeu ca noi am putut sa facem contract pentru loc de adunare potrivita. Pana acum noi am inchiriat locul care nu are nici toaleta si spatiu care este mica.  Dar noi trebuie sa platim 25,000 de euro pentru loc aceasta. 
1. 펠디와라 교회: 주님께서 교회를 인도하셨습니다. 8월에 2명의 청소년들(니꼴라에와 디아나)이 세례를 받았습니다. 그리고 6월에 8명이 세례를 받았는데 이들이 믿음으로 잘 자랐습니다. 그동안 어린이들을 초청해도 응답하질 않았는데, 올해엔 많은 아이들이 교회에 올 수 있음에 주님께 감사를 드립니다.  계속해서 이들을 전도해왔는데, 11월엔 특별전도집회를 하여 어린이들과 그들의 부모들을 초청하였는데 적은 교회에 들어올 수 없을 정도로 많은 사람들이 왔습니다.  12월 24일에도 전도집회가 있었는데, 앉을 자리가 없기에 많은 아이들이 서서 복음을 들었습니다. 감사하기는 교회에 맞는 장소를 계약할 수 있었습니다.  지금까지 화장실도 없고, 또한 물도 없는 장소를 세를 지불하여 교회 장소로 활용해왔습니다.  그렇지만 아직 25,000유로를 지불하지 못하였습니다.        

2. Lucrarea pentru copii si adolescenti. 
 1) Biserica din Aaraci
 In anul acesta fiecare sambata am mers in biserica aceasta ca sa slujim pentru scoala duminicala.  Dumnezeu a trimis multi copii, si cam 200 copii au participat in program de copii pentru 3 luni.  Unii copii au venit sa primeasca cadouri de craciun, deoaraece  eu cu echipa de invatatori din Feldioara avem interes sa invatam toti copii sa cunoasca pe Domnul Isus Cristos. Special 8 adolescentii sa pregatit sa invata pe copii din Araci in casul care eu nu vin. 
2. 청소년 사역:
 1) 아라치 교회: 올해에 매주 토요일 주일학교를 섬겼습니다. 주님께서 많은 아이들을 보내 주셨고, 최근 3개월동안 매주 200여명의 아이들이 주일학교에 참석하였습니다. 어떤 아이들은 성탄절 선물을 받으려고 오기도 하였지만, 저와 펠디와라 교회 출신의 교사들이 이 아이들이 주님을 더 알아 가도록 가르쳤습니다. 

2) Biserica din Ariusd
Ariusd e sat mic care e langa Araci. Din Iulie am inceput program de copii fiecare marti. Copii au inceput sa vina si acum a ajuns cam 40 de copii. Dintre ei, 20 adolescentii vin si vreau sa le-ajut sa creasca cu credinta. 
 2)아리우슈드 교회: 아리우슈드는 아라치 근처의 조그만 마을입니다. 7월부터 매주 화요일 어린이 프로그램을 시작하였습니다. 어린이들이 오기 시작하였고 지금은 40여명이 참석하고 있습니다.  이들중에 20여명의 청소년들이 오고, 이들이 믿음으로 잘 자라가도록 돕고 싶습니다.    

 3) Scoala pentru invatatorii
Unii adolescentii au crescut frumos in Domnul. Vreau sa lucrez impreuna cu ei pentru lucrarea copilor in jurul Feldioarei,si vreau sa invat sa pregateasca sa pot sa fie invatatori in vara aceasta. Vreau sa pregatesc cursul de invatatorii din biserica Feldioara pentru adolescentii din Feldiora si Araci. Va rugati ca Dumnezeu sa calauzeaca. 
 3) 교사 양성학교: 어떤 청소년들은 주님안에서 아름답게 성장하였습니다. 이들과 함께 펠디와라 근교를 중심으로 어린이 사역을 감당하려고 하는데 이번 여름에 교사들로 준비하도록 가르치려고 합니다. 펠디와라 교회에서 펠디와라와 아라치 청소년들을 위한 교사 양성학교를 준비하려고 합니다. 주님께서 인도해주시길 기도해주십시오.
   
Cu rugaciunea si dragostea din biserica in Viena am putut sa slujesc pentru lucrarea Domnului.  Multumesc pentru suprijinul vostru.  Pace!   
비엔나 교회의 사랑의 기도를 통해 주님의 일을 섬길 수 있었습니다.  모든 분들의 후원에 감사합니다.  주님의 평화가!     



          아리우슈드 주일학교 아이들

capture-20170125-145056.jpg



제목 날짜
[루마니아] 디누(Dinu) 선교사님 편지 2015.01.02
[루마니아] 파네(Fane) 선교사님 편지 2014.09.12
[루마니아] 디누(Dinu) 선교사님 편지 2014.09.12
[루마니아] 디누(Dinu) 선교사님 편지 2014.01.17
[루마니아] 오비디우 선교사님 편지 2014.01.15
[루마니아] 정홍기 선교사님 편지 2014.01.15
[루마니아] 파네(Fane) 선교사님 편지 2014.01.03
[루마니아] 디누(Dinu) 선교사님 편지 2013.08.27
[루마니아] 디누(Dinu) 선교사님 편지 2013.08.27
[루마니아] 올리비아나 선교사님 편지 2013.05.10
[루마니아] 디누(Dinu) 선교사님 편지 2012.07.06
[루마니아] 디누(Dinu) 선교사님 편지 2012.07.06
[루마니아] 디누(Dinu) 선교사님 편지 2011.12.29
[루마니아] 파네(Fane) 선교사님 편지 2011.12.29
[루마니아] 파네(Fane) 선교사님 편지 2011.02.04
[루마니아] 디누(Dinu) 선교사님 편지 2011.02.04
[루마니아] 정홍기 선교사님 편지 (1) 2010.12.15
[루마니아] 정홍기 선교사님 편지 2010.10.21
[루마니아] 정홍기 선교사님 편지 (1) 2010.08.26
[루마니아] 디누(Dinu) 선교사님 편지 2010.06.03

비엔나 한인교회
Evangelische Koreanische Gemeinde Wien
Schützengasse 13, A-1030 Vienna, Austria

© k2s0o1d4e0s2i1g5n. All Rights Reserved