Sub Promotion

[루마니아] 파네(Fane) 선교사님 편지

  • Rumänien
  • Jan 02, 2015
  • 2960

Pacea Domnului!

Vreau sa trimit multumiri din partea biserici si personal ca pator Jang tuturor membrilor din Viena pentru sprijin,dragoste si rugaciune.

(주님의 평화가 늘 함께 하시길 바라며 이곳 교회와 개인적으로 비엔나에 계신 장목사님과 모든 성도님들께 사랑과 기도의 후원에 감사를 전하고 싶습니다.)

 

In acest an Domnul Isus a lucrat intr-un chip minunat in biserica noastra.

(올 한해 주님께서 이곳 교회를 풍성하게 인도해주셨습니다. )

 

In anul acesta am o inima pentru Evanghelizare. Am facut Evanghelizari pe strada, si in biserica. Am organizat Evanghelizari pentru copii, timp de cinci zile impreuna cu fratii baptistii. Si au participat si unii dintre parintii copilor. De asemenea a venit si un grup de americani si astfel a inceput lucrarea cu copiii sa mearga mai bine. Sambata vin la program  cu copii ,cateodata peste 25, uneori doar  6.

(올 한해 저의 마음속엔 전도의 열망이 있었습니다. 그래서 거리에서 그리고 교회에서 전도를 하였습니다. 5일간의 어린이 전도집회를 이곳 다른 침례교회의 형제들과 함께 진행할 계획을 세우고 어린이는 물론 일부 어린이들의 부모들도 참석하였습니다. 한 그룹의 미국인들이 와서 돕기도 하여서 어린이 주일학교 프로그램이 잘 진행되고 있습니다. 토요일에 때로는 25명의 어린이들이 오기도 하지만 적을 때는 6명의 어린이들이 참석하고 있습니다.)

 

Dupa evanghelizare,unii s-au intors la Domnul si 9 dintre ei au fost botezati, Ei vin si invata biblia prin studio biblic.

(전도후에 주님께 돌아온 사람들이 있었고, 이들중에 10명이 세례를 받았습니다. 이들은 교회에 참석하고는 성경공부를 하고 있습니다.)

 

Am inceput sa instruiesc noi lideri care sa poata ajuta biserica prin vizita la membri isi evanghelizare, si conduc la program de rugaciune. Ei sunt fratele Iosca, Ioyo, Ucu, Nelu si Suciu si Ianos. Ei sunt crescutii spiritual.

(교인들의 심방과 전도, 그리고 기도회를 인도하면서 교회를 도울 리더들을 세울 수 있었습니다. 그들이 요스카, 요요, 우꾸, 넬루, 수치우 그리고 야노스 형제이며, 영적으로 성장하였습니다.)

 

Anul acesta este format un grup de inchinare in biserica. Fratele Florin conduce cantecele in timp de slujba.

(올해 교회에 찬양대가 한 그룹의 찬양대가 세워졌습니다.  플로린 형제가 예배때 이 모임을 인도하고 있습니다.)

Unii frati au vrut sa invete studiu biblic si teologic ca sa slujeasca biserica ca lideri in viitor. 4 persoane pregatesc: Florin, Ucu, Aghisor, Rine.

(교회엔 장래 교회의 지도자로 섬기기 위해 성경공부와 신학을 배우는 형제들이 있습니다. 플로린, 우꾸, 아기쇼르, 그리고 리네가 준비하고 있습니다. )

 

In zilele acestea am organizat activitati de vizita la cei batrani si bolnavi. Dintre membri unii sunt prea saraci. Numai Domnul e speranta lor. De asemenea facem de doua ori pe saptamana evanghelizare, si o data pe luna o noapte de veghe pentru rugaciune. Noi am avut evanghelizare in periodade Craciun din 22 pentru trei zile. Nu erau multi darnoi am fost bucurosi pentru venirea Lui Isus.

( 최근에 연로하신 분들과 병자들을 심방하였습니다. 교회 성도들중엔 어떤 사람들은 너무도 가난합니다. 오직 주님만이 그들의 소망입니다. 그리고 일주일에 두 번씩 전도하고 있고, 한달에 한 번씩 철야기도회를 갖고 있습니다. 성탄절을 맞아 12 22일부터 3일간 전도집회를 가졌습니다. 많은 수는 아니었지만 예수님의 오심을 기뻐할 수 있었습니다.)

 

Prin harul Domnului, am putut sa alerg pana acum. Glorie Lui!

(주님의 은혜로 지금까지 달려올 수 있었습니다. 주님께 영광을!)

      2.JPG


 

등록된 글이 없습니다.

비엔나 한인교회
Evangelische Koreanische Gemeinde Wien
Schützengasse 13, A-1030 Vienna, Austria

© k2s0o1d4e0s2i1g5n. All Rights Reserved